Vánoční předsíň

05.12.2021

Asi se všichni shodneme, že předsíň je vizitkou celého bytu. A ta s vánoční výzdobou, společně s vůní cukroví a jehličí, na vás hned dýchne teplem domova připraveného na nejkrásnější svátky v roce.

Vzhledem k tomu, že letošní Vánoce strávíme částečně doma a částečně na cestách v Portu (pro ty, co mě nesledují na Instagramu - od června zde bydlí syn a hraje zde fotbal za místní klub), zvolila jsem decentní výzdobu v přírodním stylu. Nečekejte tedy žádnou divočinu se Santou Clausem:-)

Navíc, jsem musela celou předsíň promyslet a vymyslet, protože to byla jediná místnost, kde ještě nic nebylo. A jak ušetřit čas a zároveň uspokojit svůj cit pro design? Otevřít si v klidu večera s dobrým vínem mé oblíbené Bonami a vybírat a vybírat a vybírat.

Lili je ještě maličká a taťka si zase u obouvání rád sedne, takže první položka na mém seznamu byla bytelná, tak akorát velká, lehká a hlavně krásná lavice. V jednoduchosti je krása, takže, když jsem poprvé viděla bambusové sezení od německé značky Wenko s šedým podsedákem, bylo jasno. Trochu jsem se bála stability, ale po smontování se projevila německá preciznost. Vše skvěle zapadlo, tak jak mělo, a lavice unese možná i slona:-) tedy slůně, no:-)

Další a mnohem delší hledání nastalo s dokonalým věšákem. Na ten jsem měla asi ještě větší požadavky, hlavně na to, aby nezabíral příliš místa vedle lavice a zároveň to byl hlavní designový kousek celé místnosti. A našla jsem krasavce. Opět nakonec z bambusu a opět nakonec od značky Wenko. Tenhle pichláček už nyní krášlí naší předsíň a každý, kdo vejde, tak ho po právu obdivuje. Unese i těžší zimní bundy a kabáty, takže za mě spokojenost veliká.

No a protože Vánoce, tak to chtělo zútulnit nějakými Bonami maličkostmi. Vzhledem k připravenému zážitkovému kalendáři pro Lili z natur papíru ve tvaru domečků, které jsem připevnila na zlatou obruč jsem zvolila dřevěný podlouhlý adventní kalendář jako vystřižený z romantického francouzského filmu s mini autíčkem, které jí hezky odpočítá dny do Štědrého dne. A protože k Vánocům neodmyslitelně patří světýlka, tak jsem přihodila i kruhovou závěsnou světelnou LED dekoraci ve tvaru přírodního kruhu.

Teď už jen vytáhnout polštářky s vánoční tématikou a pořídit malý stromeček v květináči a jsem maximálně spokojená. Těším se na první návštěvy v naší nové vánoční předsíni...

Zařiďte si i vy svou chodbu, předsíň nebo halu příjemně a budete se vracet domů o to raději. Vše, co k tomu potřebujete - nábytek, koberečky, zrcadla nebo vánoční dekorace najdete na www.bonami.cz