V BOHO stylu

19.05.2021

Romantický, uvolněný, svobodný, překvapující, osobitý, útulný...to je boho styl. Tak skvěle se hodící do ložnice. Do mé svatyně klidu a ticha, kde nejen uléhám, ale hledám své útočiště i během dne, když si potřebuji na minutku vydechnout od dětí či práce.

Co vlastně znamená "BOHO"?

"Boho" je odvozené od francouzského "bohème", kde se sdružovali lidé, kteří většinou žili nekonvenčním, dokonce často i kočovným životem. Většinou k němu inklinovali osoby umělecky založené. V 60. letech se vrátil v podobě květinových dětí - hnutí hippies - po kterých v něm zůstala jistá dávka nespoutanosti a hravosti. Když k tomu ještě přihodíte africký boho styl, pak si dokážete představit, že tady žádné hranice neexistují. Nikdo vám nebude říkat, jak a co, vše záleží jen na vašem rozpoložení a vkusu.

Základ je bílá barva

Bílá, je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti,... ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení.

Další barvy, které jsem do své boho ložnice přimíchala jsou hnědá a olivová. Především ta olivová je nadčasová. Když do ložnice pustíte i dostatečné množství zelených rostlin, který tuto barvu podtrhnou svou sytostí, je to prostě pecka.

Důležitý prim hrají doplňky

A na těch si fakt dávám záležet. Ideální je si kliknout na BONAMI, kde najdete širokou škálu všech možných dekorací hodících se do vašich představ o vlastním boho stylu. 

Jak říkám často...polštářů není nikdy dost a to nejen v ložnici. Mě na první pohled uchvátil hrubý, béžový, se střapci od holandské firmy Zuiver. Velmi osobitý styl. Zároveň vždy beru i nějaký ten neutrální kousek, aby se dekorace příliš nebyli a dohromady příjemně ladili. K tomu mi tentokrát posloužili jednoduché čistě bílé povlaky Happy Friday Basic v atypické velikosti.

Když se konečně přenesete od výběru polštářů a ložního prádla k dalšímu výběru dekorací, doporučuji hledat něco jedinečného. A já to našla. Demižon. Ano, přesně ten, co jsme každý měli na chalupě. Přesně ten, který mají i všichni vinaři. Je to kousek, který se pomalu, ale jistě začíná zabydlovat, jako nový trend v našich domovech. A, že si u nás našel své místo velmi rychle. Rozhodně nepodceňte ani výběr všech možných květináčů a oblečků na ně. 

Prostě jednoduše řečeno, na Bonami si prostě vybere každý. Těch stylů a množství, jen si udělat čas a sednout k výběru.

Smíchejte staré i nové kusy nábytku, vzory i přírodní materiály, nebojte se experimentovat a vytvořte si interiér, ve kterém se budete cítit prostě jedinečně a skvěle.


A myslete na to, že v dnešní uspěchané době je dlouhý spánek nebo odpočinek na příjemném místě a v pohodlné posteli snad ještě sladší než lahodné čokoládové pralinky