Písmo je teď IN

27.12.2019

A to nejen na Instagramu. Běžně škrábu jako koucour, a o krasopisu, co jsme se učili  v 1. třídě základní školy, se už u mě dávno nedá mluvit, ale přijdou chvíle, kdy si opravdu dávám záležet.

Scrapbooking, popisování dárků, handmade maličkosti nebo i některé mé fotoprops na focení dětí. Je toho hodně.

Od začátku, co jsem tahle krasopísma objevila, to zkouším a obkresluji podle obrázků, co si vygoogluji a strašně mě to baví. Ale teprve nyní, jsem díky Kurzu falešné kaligrafie, mého předvánoční ho dárku od LetterArt School, přišla na to, že jsem dělala vše úplně zle.

Pro mě perfektní relax na mateřské...

Celý kurz je rozdělený na 9 půlhodinek. Vše naprosto jasně vysvětlené a ukázané grafičkou Tatianou Nemna, která je v tomhle prostě božská. Až budu velká, chci umět psát jako ona. Nemusíte mít žádné speciální vybavení. Stačí vám papír, tužka, guma, fix, mobil a dobrá nálada. Tento kurz není na iPadu, takže se může zapojit opravdu každý. A výstup? Perfektně natrénuješ falešnou kaligrafii, můžeš u toho relaxovat, vyrábět si věci dle své fantazie nebo se tím začít i živit. Vše je o tréninku a tvé zručnosti.

Co to vlastně znamená falešná kaligrafie?

V zásadě to znamená, že v místech, kde dané písmenko píšete tahem dolů, tuto linku zdvojíte a následně vybarvíte.

S mockupem jste se určitě již setkali...

V rámci kurzu máte k dispozici i mockupy. Asi jste se s termínem mockup již někde setkali nebo ho zaslechli, ale pořád nevíte, co si pod tímto pojmem představit. Zjednodušeně - je to grafický reálný 3D model, na který můžete aplikovat vaši 2D grafiku. V našem případě písmo, které v jednotlivých lekcích vytvoříte, vložíte třeba do 3D modelu plátěné tašky nebo přáníčka. Tím dosáhnete toho, že vámi vytvořený text vypadá, jako byste ho vyfotili napsané na opravdovém tričku nebo třeba na krytu na mobil. A hned máte představu, jak váš nápad bude ve finále skutečně vypadat.

Pomůže vám LetterArt School

Ve vašem tvoření se určitě obraťte na LetterArt School - první online školu letteringu a kaligrafie v České republice, díky které se lze učit uměleckému psaní a krasopisu z pohodlí domova. Baví tě brushlettering? Nebo digitální lettering na iPadu? Nebo tvou zálibou je obyčejná tužka? Tak hurá do toho! Vyber si z jejich široké nabídky online kurzů, které z tebe udělají mistra. Kurzy to u nich ale nekončí, ve své nabídce mají i pracovní sešity a dárkové poukazy.

Pokud nemáte nápady a říkáte si, k čemu vám to bude, pak věřte, že nekonečnou studnicí vaší inspirace bude zcela jistě Pinterest. Ozdobte si svůj diář, vytvořte rodinné album nebo třeba "matchymatchy" trička.

Nečekejte, že z vás hned budou mistři v kaligrafii nebo v letteringu. Někomu to půjde rychleji někomu pomaleji, vše má svůj čas a chte to trénink. Takže pište, pište, pište...těšíme se s Lili na vaše výtvory.