Písmenkový detektiv

11.10.2019

Našly jsme, pro vás - za nás, dětskou knížku roku 2019. Ano, ano, čtete správně. Je to taková knížka, která splňuje tři hlavní věci, které od ní očekáváme.

Za prvé - musí být zábavná.

Za druhé - musí být krásná.

Za třetí - musí být poučná.

Ono těch věcí, které určují kvalitu knihy pro děti, je samozřejmě daleko více. A právě Písmenkový detektiv to všechno splňuje.

A kdo ji pro vaše děti vytvořil?

Mgr. Petra Laura Maxová je zkušená odbornice v oboru předškolní a speciální pedagogiky, logopedka a autorka dětských knížek. V minulosti vydala předchůdkyni Písmenkového detektiva, Rozvoj řeči - Zvuky a slabiky, která byla určená dětem od 3 let. Písmenkový detektiv - Slabiky a hlásky na ni přirozeně navazuje. Obsahuje řadu originálních a hravých aktivit pro děti od 4 do 7 let. Děti v ní najdou zábavné úkoly, díky nim budou rozvíjet vyjadřovací schopnosti, smyslové vnímání a další kognitivní funkce.

Pro ty, co nemají tucha, co se skrývá pod slovíčkem kognitivní a fakt to není žádná ostuda, pomůže strýček Google.

Knížka si klade za cíl rozvíjet slovní zásobu a zdokonalovat jejich komunikační dovednosti. Děti se naučí přemýšlet v souvislostech, zapojí logické uvažování, zdokonalí koncentraci pozornosti, paměť, fantazii a představivost.

Hned na začátku najdete první úkol, nalepit obálku na drobné výstřižky z knížky a na vedlejší stránce se děti podepíší, popřípadě, jako u nás, zaskočí rodič. Pokud postupně vyřeší vaše mládě všechny úkoly, záhady a rébusy, stane se z něj úspěšný Písmenkový detektiv.

Vendulčiny obrázky

Jak vidíte, zábavná i poučná je. A víte proč je krásná? Protože obrázky v ní nejsou nikoho jiného než Vendulky Hegerové, která má na kontě již více než 100 ilustrovaných knižních titulů. Ten její talent bych chtěla mít. Obrázky jsou jednoduché, srozumitelné a všeříkající. Úplně mě to vrací do dětských let.

Už je pokřtěno!

Ve čtvrtek jsme s Lili, byly pozvány na křest Písmenkového detektiva do Kavárny Academia na Václavském náměstí. Kromě autorky Petry a ilustrátorky Vendy, knihu pokřtili i divadelní, televizní a filmová herečka Martina Preissová a herec, dabér a hudebník Jan Maxián (apropo, chodila jsem s ním na základku). Bylo to příjemné setkání a kdyby Lili nebyla unavená, tak jejich povídání poslouchám doteď.

Vánoce se blíží, takže nezapomeňte, že Písmenkového detektiva a jiné Vendulčiny ilustrované poklady najdete na www.obchudekvendula.cz

Přečtěte si jako první, co je u nás nového