Na úsměvu záleží

26.06.2021

O tom, jak si správně a často čistit zuby se už namluvilo hodně. Ráda bych vám, ale dnes, představila pár pomocníků, kteří vám mohou pomoci v předcházení zubních kazů nebo krvácení dásní, přinejmenším pak k méně častým a příjemnějším návštěvám vašeho zubaře.

Od prsťáčku ke kartáčku

A začneme pěkně po pořádku!

Čísla o tom, že zubní kaz trápí až 50% pětiletých dětí byla pro mě šokující. Děje se tomu často nejen kvůli vynechávání preventivních zubních prohlídek, ale i špatným příkladem nás dospělých. Takže si to jen zvopákneme. První návštěva u zubaře by měla proběhnout zhruba do 1 roku. Vidíš první zub, běž.

S čistěním jsme začali okamžitě s extra měkkým, prstovým kartáčkem, kterým jsem vždy dětem opatrně masírovala i dásně. Předejdete tím problémům, kdy dítě v puse kartáček na první zoubky odmítá, a proces čištění zubů je pro něj nepříjemný.

Ke třetím narozeninám jsme pořídili první dětský elektrický kartáček od Oral B z řady Kids. A proč? Protože si s ním užijete i kupu zábavy. Ale to nejsou všechny jeho klady. Čistí rozhodně efektivněji, za 2 minuty odstraní daleko více zubního plaku než manuálním čištěním jak z povrchu zubů, tak z mezizubních prostor. Kartáček má extra měkká vlákna speciálně přizpůsobená dětským zoubkům a dásním a oscilačně-rotační technologii, která funguje na principu: oscilace rozruší plak, a pootáčivý pohyb (žádné rotace dokola) jej šetrně odstraní z povrchu a extra měkká vlákna kartáčkové hlavice.

A kde, že je ta zábava? Tak ten první moment začíná již u výběru. Značka Oral B Kids nabízí hned několik elektrických kartáčků s motivem oblíbených postaviček z oblíbených animovaných filmů. Výběr Ledového království byl v našem případě jasný. K dispozici jsou také 4 samolepky pro vylepšení rukojeti kartáčku. A hlavně možnost stáhnutí si zdarma aplikace Disney Magic Timer, s kterou děti za každé 2 minuty čištění zoubků sbírají online nálepky.

Ani teenageři nejsou tratní. Řekla bych, že s jejich čištěním zubů je to daleko horší než s dětskými zoubky. Hlavně ta prevence a dohled. My to vyřešili opět značkou Oral-B, řadou Teens.

Už delší dobu jsem se prala s tím, že syn dostatečně nepečuje o své zuby. Kulatá kartáčková hlava Oral-B obklopí každý zub, takže jsou zuby čistější a dásně zdravější. Asi nejvíc se nadchl pro mobilní aplikaci, s kterou je kartáček kompatibilní a postupně ho učí se starat o zuby lépe než doposud. Dokonce ho už ani nemusím kontrolovat. Chce se líbit, takže další, co ho nadchlo, je že lehce bělí zuby a zbavuje je skvrn. Dřív mu občas u čistění krváceli dásně, tady to nehrozí, senzor tlaku je skvělý pomocník, který ho upozorní na přílišný tlak a možnost poranění.

Řekněte A JO, kartáčku iO

Pokud chceme svým dětem radit, jak se starat o své zuby a dásně, pak bychom měli jit rozhodně příkladem. Proto i my, dospěláci, jsme se vybavili nejnovější technologií Oral-B v podobě kartáčků iO 8. Kombinují mikro-vibrační pohyby štětinek jejich unikátní kulaté hlavy a vůbec poprvé jsou poháněné jemným magnetickým systémem.

V praxi jde nejen o perfektní vyčištění zubů (3D tracking a umělá inteligence Vás navigují k dosažení nejlepšího vyčištění všech míst ústní dutiny), ale i o tišší chod při používání. Navíc, který kartáček s vámi bude vstávat, odpočítávat vám vaši dvouminutovku a usmívat se na vás za dobře vykonanou práci? Nabídne vám 6 skvělých režimů, propojí se přes Bluetooth s aplikací Oral-B a ještě vás upozorní, že moc tlačíte na dásně? Prostě dokonalý parťák, i když vstanete levou nohou. Když jsme se zjistili, že navíc získal ocenění dTestu v posledním testu elektrických kartáčků, volba byla jasná - iO to u nás vyhrál.

Pokud ještě stále váháte, který konkrétně vybrat, mrkněte na webové stránky oralb.cz, kde najdete i srovnání jejich řad a pomocníka s výběrem, nebo přímo na výsledky dTestu. Určitě vás to přesvědčí vybrat si ten nejlepší