Luxusní piknik po španělsku

23.08.2020

Prožili jste báječnou dovolenou u moře ve Španělsku a začíná se vám pomalu stýskat po tamější pohodové atmosféře? Pak rozhodně navštivte úžasný obchůdek EDELIKATESY plný těch nejlepších španělských chutí ve Vyšehradské ulici v Praze nebo nakoukněte na web https://www.edelikatesy.cz/ a dopřejte si malý španělský luxus každý den! Sangrie, jamón, paella, olivy, víno...vše na co si vzpomenete.

V sobotu jsme s rodinkou vyrazili grilovat do přírody. Vybrat místo, kde nepotkáte ani živou duši není vůbec lehké, ale vybrat si v EDELIKATESY ze všech těch mňamózních dobrot je snad ještě víc složitější.

Jaké uhlí vybereš, takové to máš

Jako piknikoví znalci samozřejmě víme, že základ každého zážitku z grilování je rozhodně kvalitní dřevěné uhlí. Kdysi po lesích byli uhlíři, možná jednoho znáte i z pohádky O pyšné princezně, dnes stačí mrknout do EDELIKATESY a podlehnout třeba dřevěnému grilovacímu uhlí Marabu Josper. Jen abyste rozuměli, dnes už se nepoužívají milíře, ale efektivnější retortní pece a ty se nacházejí například na Kubě, odkud právě tohle uhlí pochází. Vyjmenovávat všechny jeho plusy je nesmysl, ale ve zkratce je eko, dvojnásobná doba hoření, má výjimečné kouřové aroma a za 2,5kg zaplatíte jen 199 Kč. A to se prostě vyplatí.

Malé velké nezbytnosti

Kromě naloženého masa, balíme klasické nezbytnosti jako jsou: vynikající mořskou sůl Carmencita balenou v šikovném mlýnku, díky kterému máme čerstvě namletou sůl vždy po ruce, Telicherry pepř pocházející z dalekého Malabrského pobřeží v Indii a lahodný extra panenský olivový olej, který se vyrábí z těch nejlepších oliv odrůdy Hojiblanca urozených pod španělským sluncem.

Olivy a kvalitní víno nesmí chybět

Pokud Španělé mají něco předat okolnímu světu, pak je to umění žít. A k tomu rozhodně patří víno a olivy. Vzpomínáte? Kdykoliv, když jste si vyrazili do španělských uliček, viděli jste kolem sebe vášnivě debatující hloučky lidí, usrkávajících z malé sklenky pivo nebo víno a pokud jste byli barmanovi sympatičtí, jednoduché tapas, jako mistička oliv nebo španělské šunky, jste k pití dostali zdarma.

Takže pro dnešní španělský piknik na českém venkově vybíráme vynikající bílé víno s originální etiketou od mallorského komiksového tvůrce Pere Joan - Bla bla bla - pocházející z Mallorky odrůdy Prensal a velké olivy Gordal bez pecky vyznačující se jemnou chutí a pevnou masitou strukturou.

No nebudu vám lhát, nic nezbylo. Jen božská broskvová marmeláda s levandulí Las Doňas, kterou si šetříme na ranní palačinky. Jenže, víte jak to je, člověk míní, život mění a tak po naší návštěvě v Edelikatesy, kdy si odnášíme kus ovčího sýra Idiazábal s černým lanýžem, ji možná použijeme úplně jinak.

Jestli vám chybí španělská atmosféra, přijďte posedět právě do tohoto obchůdku ve Vyšehradské ulici, dejte si tapas, kávu a skleničku dobrého vína. Rádi Vám připraví v létě ledově vychlazenou a v zimě svařenou sangrii. Nakoupíte kvalitní rýži na paellu nebo vepřovou šunku z iberského prasete. Tohle pozvání se prostě nedá odmítnout, co říkáte?

Prodejna Sabores (EDELIKATESY)

Vyšehradská 6, Praha 2

Pondělí-Sobota 9:00-20:00 h
Neděle 11:00-20:00 h 

https://www.edelikatesy.cz/