Knižní tip na jarní večery

26.03.2021

Co všechno byste udělali pro nalezení koníka svých snů? Vy nemusíte nic, kromě toho, že si při volném večeru nalijete víno a začtete se do nové knížky Claris Drake - Špionky z tábora lovců mamutů.

Kdo je Claris Drake?

Možná bych měla začít malým medailonkem zmíněné autorky. Claris Drake je pseudonym pro mladou českou autorku, studentku osmiletého gymnázia, autorku básní, povídek a románů, která se kromě toho věnuje i malbě, ilustraci a streetartu.

Od dětství píše, kreslí a maluje, publikovala ve školních časopisech a její prvotinou je povídka Kůň za patnáct stovek, otištěná jako jedna z vítězných povídek v časopise Jezdectví v roce 2012. Šikovná, co říkáte?

Tady to začalo...

První kniha Špionky od koní vypráví o pátrání tří kamarádek po záhadně ztraceném hřebci. Pokud byste si chtěli udělat bližší obrázek mrkněte na malou ochutnávku SEM.

Žhavé pultové zboží

Já vám chci, ale něco více říci ke zbrusu nové knize "Špionky z tábora lovců mamutů".

"Tři kamarádky - Eva, Leonie a Tereza - odjíždí na tábor na koních do Moravského krasu u Macochy, kousek od Brna. Jenže po příjezdu se stane zvláštní věc - Eva se ztratí kousek od Punkevních jeskyní v jednom z podzemních labyrintů, kde nachází nápis prastarými znaky. Píše jim přes bránu času opravdová šamanka z tábora lovců mamutů, jak tvrdí Miriam? Jaké je mystérium Býčí skály? Kdo je záhadný žhář? A kým je doopravdy jejich nová kamarádka Jana?Možná je ve skutečnosti všechno naopak, než na první pohled vidíme, a to pravé poznání se skrývá víc v nás samotných, než ve světě, co pozorujeme kolem sebe. Špionky čeká velká cesta! " a spolu s nimi i vás!

Prolistovat si malou ochutnávkou knihy Špionky z tábora Lovců mamutů můžete ZDE 

VYHRAJ (nejen) ČAS U KONÍ

Věřím, že stejně jako mě, vás kniha pohltí a vtáhne do svého, až chvílemi mystického, příběhu. Pak si totiž můžete i zasoutěžit. Přihlásit se a celková pravidla najdete na www.spionkyodkoni.cz 

Pozor, zapojit se můžete už jen do 5. dubna. A o co jde? Napište příběh, pošlete fotografii nebo natočte video...malujte, kreslete...buďte kreativní. Cokoliv vás napadne v souvislosti s novou knížkou, přírodou nebo samotnými koňmi. Hlavním záměrem je totiž z vašich příspěvků sestavit společný ebook nebo dokonce tištěnou knihu.

Co můžete vyhrát? Tábory nebo vyjížďky na koních, věcné dary a samozřejmě knihy. Ale hlavně...právě nyní je čas na příběhy. Pro pomoc sobě i ostatním. I pro sny...co bude zítra, v létě, příští rok, za deset let. Pište o nich. A třeba se štěstí usměje zrovna na vás nebo prostě jen budete mít sami ze sebe hezký pocit.