Jsme nezastavitelní

23.09.2019

Tohle nebude ani tak o nás, jako o jednom krásném projektu. Už pošesté pomáhá Domestos školám a školkám zrekonstruovat záchodky na nablýskané nové toalety. 

A my máme tu čest, být jedním z ambassadorů akce "Domestos do škol". Už od kočárku učím Lili, mýt si preventivně ruce. Když přijdeme domů z pískoviště, před jídlem ... a po záchodě nás to ještě čeká. Dobře sama vím, že uhlídat to, není vůbec jednoduché. A ve školách a školkách už tuplem. 

Myslíte si, že vaše dítě si ruce určitě vždycky umyje? I děti, které si ruce vzorně myjí doma, se nechají strhnout příkladem nedůslednějších spolužáků. Chcete se ujistit? Stačí s dětmi projít 3 jednoduché otázky. Dotazník je vytvořený s dětskými psychology a je obrázkový. Takže ho zvládnou i děti, které neumějí číst. VYPLŇ DOTAZNÍK!

Hra na lovce bakterií

S lovci bakterií začne děti mytí rukou bavit. My už to máme vyzkoušené. Celkem 4 příběhy děti vtáhnou do děje. Tvůrčí úkoly je naučí věci do hloubky. 

Lovci bakterí jsou úplně malinkatí. Aby mohli bakterie lovit ve férovém boji muž proti muži. Vlastně - pidimužík proti bakterii. Proto je děti nevidí. Jenže lovci bakterií potřebují, aby jim děti pomohly. Tím, že si budou mýt pořádně ruce. A tak si pro ně připravili zvláštní rádiové vysílání. POSLECHNI SI HO!

Všichni víme, že děti se toho nejvíc naučí, když si hrají. Proto jim lovci bakterií zadávají tvůrčí úkoly. Plní je všichni společně, třeba při výtvarné výchově. Učí se písničku, vytvářejí návod na správné mytí rukou nebo vyrábějí veselé figurky bakterií. PODÍVEJ SE NA ÚKOLY!

Chcete ve své škole či školce také lepší toalety a zdravější děti? Pošlete to dál!

Letos mají všichni stejnou šanci na výhru. I ta vaše MŠ nebo ZŠ. Žádné účtenky, žádné body. Stačí s dětmi splnit úkoly a počkat na vylosování.

ZAPOJTE SE DO PROGRAMU, pusťte dětem příběhy lovců bakterií a splňte s dětmi všechny úkoly. Na konci školního roku vylosuje Domestos 9 škol a školek, mezi které rozdělí 800 000,- korun na rekonstrukci toalet. 

Nakonec vyhrají všechny děti

Když děti zapojíte do didaktické hry na lovce bakterií, vybudujete v nich správné hygienické návyky. Navíc zábavnou formou. Takže si děti všechno opravdu zapamatují. A hlavně to pak používají. Celý život. To je ta největší výhra pro děti, školu i rodiče.

Za nás palec nahoru a více takových akcí!