Jižní svah podle etikety

20.02.2023

Aneb dnes si budeme povídat o vínu. Vzhledem k tomu, že víno mám ráda, ale nijak extra mu nerozumím, vezmeme to trošku z jiného soudku a to výběrem podle etiket. Nakonec takhle mě to ochutnávání baví nejvíc...

Rande jako víno

Prosím vás, že alkohol na první rande nepatří mi tady neříkejte, protože většina z nás by to bez něj ani nezvládla:-) takže, uvařte jídlo, které má váš partner rád, připravte na stůl skleničky a vyberte víno s etiketou, která vám pomůže rozproudit hovor. Ano, čtete správně, když totiž sáhnete třeba po mikulovském polosladkém Cuvée Love 69, nejen, že se okamžitě zamiluje, ale ještě vás oba budou napadat hříšné myšlenky. Ještě máte obavy, že se vaše rande nepovede?

Na rozchod

Rozchody bývají naštvané. A často vás mohou inspirovat k pití. Je čas na víno, které s vámi zachází dobře a tomu druhému řekne jasně, co si o něm myslíte. Italské, výrazně ovocné víno Primitivo je správná volba. Postav ho hrdě před něj a řekni to vínem...

S kamarádkou

"V knihkupectví jsem viděla knihu Jak se zbavit 50 % problémů, tak jsem si koupila hned dvě." Chápete, blondýny jsou chytré. Nezdají se, ale je to tak:-) a proto také vím, že je pro ně nejlepší naturální šumivé víno Legally Blonde Pet-nat. Jen pozor až ho budete otevírat, protože pokud nedáte blondýnu alespoň na hodinku na mrazák, může vám pěkně vypěnit a já z vlastní zkušenosti už vím, že je lepší blondýna ve skleničce než na zemi.

Pro osamělou duši

"Co povíš večer dnes, má duše osamělá, co, srdce, zvadlé již, dnes večer povíš"...knih o víně vyšlo už nepočítaně, ale nikde se moc nepíše o tom, jaké víno zvolit k osamocenému večeru s knihou v ruce. Já vybrala svěží polosuché Prosecco DOC Treviso Extra Dry. A proč zrovna tohle? Protože právě z Trevisa, kousek od řeky Piave, odkud pocházejí tyto hrozny v tekutém stavu, pochází hned několik italských spisovatelů, jako je Paolo di Pola, Giovanni Comisso nebo Giorgino Saviane. Jo a Shakespeare tvořil hned vedle:-)

Na piknik v trávě

Je tady! Kdo? No přeci váš vytoužený piknik. Zážitek z čerstvého vzduchu po dlouhé zimě a zpěvu ptáků kolem vždycky umocní sklenička či dvě dobrého, přiměřeně vychlazeného vína. Všechno kolem vás kvete a to je správný čas na salát, sendvič s drůbežím masem a Magia Fiore Spumante Extra Dry. Jeho rozkvetlá etiketa vás vtáhne do zábavného dne a nepustí vás.
P.S. Pokud chcete zvolit "lehčí" variantu sáhněte po Perlítu v plechu. 

S tebou mě baví svět

Svérázné metody výchovy dětí, ale hlavně zábava a humor po celou dobu to je nejoblíbenější český film století S tebou mě baví svět. Jestli plánujete podobný výlet s dětmi, pak rozhodně doporučuji NE-PÍT. A teď se vážně zamyslete. Jestli plánujete návštěvu svého partnera v nedalekém hotelu bez vědomí vašich společníků, pak si berte jednoznačně nealkoholické perlivé víno Revine Rosé. Pro zbytek osazenstva (kromě dětí) vezměte cokoliv alkoholického. Bude to po večerech potřeba.

Pokud byste si přece jen chtěli vybrat vína trochu více odborněji než od mé maličkosti, pak doporučuji zavítat na Vinoodbodlaku.cz , kde najdete všechny potřebné informace a především velký výběr těch správných moků pro vaši příležitost.