Jak si na terase užívat podzim?

12.09.2021

Myslíte si, že po horkých letních dnech s nástupem podzimu terasu už nevyužijete? Omyl, přátelé...vždyť si to představte, západ slunce, horký čaj v ruce, vzpomínky na dovolenou u moře (která vás alespoň v myšlenkách pořád hřeje) a skvělí přátelé kolem. Mám pro vás pár úžasných tipů, díky kterým vás to na terase nepřestane bavit až do zimy :-) 

Bazén pryč

Ano, ano, lézt do bazénu v tomhle počasí už je trochu risk, i když pro otužilce, proč ne:-) Každopádně se shodneme, že když už, tak by to chtělo vířivku. Takže u nás bazén již v září zmizel se stejným nadšením, jako jsme ho na začátku léta s radostí vítali.

Houpy, houp

Bez houpačky si naší terasu už asi ani neumím představit. Já zvolila odolnou a pohodlnou z umělého ratanu. Každý si zaslouží to správné místo na regeneraci těla i psychiky.

Vzhledem k závěsné kovové konstrukci můžete houpačky i měnit. Doporučuji mrknout na ty dvoumístné relaxační houpačky od Lindy Vrňákové alias Vikos na Bonami, protože ty barvy a to sálající pohodlí z nich je pecka.

Pohoupejte se a naberte potřebnou energii na další podzimní dny ať už zvolíte houpajdu jakoukoliv.

Pobyt na zahradě si rozhodně prodloužíte a zpříjemníte pořízením terasového ohřívače. Na výběr máte buď plynové ohniště nebo tepelný infrazářič. Vyplatí se do něj investovat, pokud často pořádáte večírky na balkóně, terase nebo altánu nebo prostě trávíte čas s rodinou venku. 

K čemu vám však bude ohřívač, když nebudete mít na čem pohodlně vegetit a do čeho se tulit. U nás vyhrálo béžové zahradní lehátko z umělého ratanu Le Bonom Portugal s polohovací opěrkou včetně měkké matrace. K tomu teplá deka a knížka a je tu chill day jak hrom:-)

Teplé deky na balkóně vás zahřejí a o vaše skutečné pohodlí se zase postarají dekorační polštáře. Obojí jde ruku v ruce. A těch vzorů, materiálů...a barev, od červené až po hořčicově žlutou. A nebo zůstaňte stejně jako já v boho stylu a doplňte své sezení přírodními materiály, sušenými květy nebo vřesem a chryzantémy v květináčích a truhlících, které ho zaručeně rozsvítí.

Atmosféru podzimu úžasně dokreslí dýně, lucerny, zapálené svíčky... a podzimní relax na terase může začít!