Jak na atopický ekzém?

10.10.2023

Jestli čekáte, že vám tu dneska popíšu, jak se natrvalo zbavit atopického ekzému, tak to se bohužel nestane. Ale rozhodně některým z vás mohu pomoci s úlevou. Už jste slyšeli o malém přírodním zázraku jménem Dermafood? Za zkoušku fakt stojí…

Co je to atopický ekzém?

Atopický ekzém čili atopická dermatitida se řadí mezi celoživotní epizodická onemocnění. Střídají ho období klidu a vzplanutí se silným výskytem ekzému. Pouze ve výjimečných případech je průběh onemocnění kontinuální. Jedná se o kožní zánět, který má většinou alergický původ.

Můj život s atopikem

První roky života jsem měla velmi citlivou pokožku, ať už jsem po chvíli na sluníčku vypadala jako rak nebo tím, že stačilo jen oloupat pomeranč a osypala jsem se. A k tomu atopický ekzém. Pásek s kovovou sponou, nepozlacené náušnice nebo hodinky na ruce s kovovým zapínáním u mě nepřicházeli dlouhá léta v případě.

S věkem se tato situace uklidnila a roky jsem si ani nevzpomněla. Až po porodu druhého dítěte, skoro ve 40 letech... Atopik se mi začal projevovat ve vlnách, někdy na krajích obličeje, někdy ve vlasech, o nošení nepozlacených náušnic ani nemluvím.

I když jsem nikdy nemusela využívat kortikoidy, návrat nepříjemných vyrážek byl často otravný. Za svůj život jsem vyzkoušela kde co. Dnes mám už pár svých vyzkoušených tipů, jak proti němu rychle zasáhnout a k nim přibyl i přírodní balzám Dermafood.

Kde se vzal…?

Za značkou DermaFood stojí Ondřej, který po celý svůj život trpěl stejně jako já atopickým ekzémem a poznal frustraci spojenou s neustálým hledáním produktů, které by pomohly jeho problematické pokožce. Nechtěl se spokojit s kortikoidy a jejich vedlejšími účinky, a tak začal hledat přírodní cestu, která v podobě balzámu zafungovala jak u něj, tak i u lidí v jeho okolí s podobnými problémy.

Založil kampaň na HitHit, kde postupně vybral od lidí potřebnou částku pro zahájení výroby svého balzámu a založení e-shopu. Jeho cílem je poskytnout vysoce kvalitní, přírodní a přístupnou péči o pokožku pro osoby s citlivou a podrážděnou pokožkou s projevy suchosti, ekzému či lupénky bez použití kortikoidů.

Nechci tady vypisovat, co všechno balzám Dermafood obsahuje, to najdete skvěle popsáno ZDE. Každopádně, když mě Ondra oslovil na spolupráci, neváhala jsem. Každý produkt navíc k boji s projevy atopického ekzému vítám.

A tohle je výsledek!

Když se ozval první atak ekzému, ošetřila jsem místo květovou vodou, aby se otevřeli póry a nanesla jsem malou vrstvu balzámu. Potom ještě důkladně vmasírovala. Za 3 dny bylo po prvotních projevech. Kůže přestala svědit a byla krásně hladká a jemná.

Lili atopikem nikdy netrpěla, ale letos v létě se jí objevil na spodní části lokte. Genetika se holt obejít nedá:-( nicméně jsem využila hned Dermafood (je 100% přírodní bez parfemace takže se není čeho bát) a výsledek se dostavil téměř ihned. Po pár dnech po ekzému nebylo ani vidu.

Pokud i vy potřebujete ulevit od suché, ekzematické či podrážděné pokožky, pak doporučuji balzám Dermafood. Vyživuje, hydratuje a regeneruje. Vyzkoušejte ho na vlastní kůži!