Ilustrace, které na vás dýchnou dětství

28.09.2019

Znáte knížky Šimon a štěňátko Bára, Šikovné básničky pro kluky a holčičky, Moudrá sova Rozárka nebo Anežka se těši na miminko? Mají něco nebo spíše někoho, kdo je spojuje.

A ten někdo je Vendulka Hegerová. Na Vendulčiny obrázky jsem narazila nejdříve v časopise Puntík a pak jsem zjistila, že v synově knihovničce už léta leží jeho oblíbená osobní kniha z nakladatelství Modrý slon "Na hradě Kvíkově". 

První knihu ilustrovala v roce 2003, právě pro již zmiňované vydavatelství, s názvem Havran Tik a cirkus Riko. A ano, i na tu jsem měla zálusk. Jen Venda tak rychle vyrostl, že jsem ji nestihla pořídit:-):-):-)

O Vendulce

Narodila se v roce 1976 ve Vysokém Mýtě. Vystudovala Střední uměleckou školu grafickou a Vyšší odbornou školu grafickou v Jihlavě. Věnuje se knižní ilustrací a designem dětských dekorací a her. Spolupracuje s nakladatelstvími Naše kniha, Portál, Albatros, Pierot, časopisem Sluníčko a Puntík a mnoha dalšími. Jo a má jednu mooooooc talentovanou holčičku Sofinku, která půjde zřejmě v jejích ilustrátorských šlépějích. Takže jméno Sofie Melicharová si zapamatujte.

Asi před půl rokem jsem se Vendulce přihlásila na výzvu, že hledá spolupracující bloggery. Hned jsme si padly do oka. Tedy, ona mně určitě. Zanedlouho mi přišel balíček pro Lilinku s vakem a plecháčkem s prázdninovou tématikou. A ani jsme se nenadály a z Lili se stala amabassadorka obchůdku Vendulka. Najdete tu trička, tašky, knížky, hrníčky, samolepky a mnoho dalšího, samozřejmě vše s obrázky od Vendulky.

Bookni si!

Už jste někdy slyšeli o Festivalu Bookni si!? Festival je určen pro děti na prvním stupni základní školy i školkové. Letos proběhl již 7. ročník. Nakladatelství Mladá fronta na 17. - 19. září v KC Novodvorská v Praze připravila opět pestrý program pro děti, rodiče a školy, kteří se mohli setkat s oblíbenými dětskými knížkami, jejich autory a ilustrátory. Více o festivalu si můžete přečíst a svou účast naplánovat ZDE.

A my tam byly, víno pily....ale ne, byly jsme tam a poznaly se s Vendulkou osobně. Lili si mohla vymalovat obrázky z Vendulčiny dílníčky a dostala od ní jako dárek Pohádkové divadélko. Doporučujeme všem. Je to úžasný dárek za pár korun a určitě si s ním užijete spoustu legrace a naučíte své děti klasické české pohádky.

Náš výběr

Pohádkové divadélko - Sešit obsahuje 20 loutek k vystřižení, 4 kulisy a oponu. Zkuste si s dětmi složit a zahrát pohádky, třeba o Červené Karkulce nebo Perníkové chaloupce.

Leporelo Edo, ty neposedo! - Každý se chová někdy jako slon v porcelánu... Sloník Eda je neposeda a s kamarádem Pepou, tropí samou neplechu. Leporelo je plné obrázků, na kterých se děti učí v různých prostředích a situacích, co je slušné chování, co je nebezpečné a jak se k sobě správně chovat. Autor: Pavla Etrychová a Romana Suchá.

Hrneček supermatka - Originální hrníček s motivem kočky pro všechny super maminky. Z každého prodaného trička nebo hrníčku označeného KSM (Klub svobodných matek) je tomuto klubu poukázáno 50 Kč. Nejenom tedy získáte originální výrobek, ale podpoříte i dobrou věc. Přečtěte si jako první, co je u  nás nového