Fiat slaví 120 let...

22.09.2019

...a my byly s Lili u toho. Díky Adélce a Matyldě, které známe z Instagramu, jsme měly tu čest se zúčastnit přehlídky těch nejvíc "cute" autíček na světě.

Když mi Ady o slavnosti všech příznivců této italské automobilky napsala, byla jsem nadšením bez sebe. Za prvé hromada těhle autíček se proháněla v mých oblíbených filmech, za druhé místo konání Trojský zámek, miluji to tam, a za třetí konečně se setkáme osobně.

Jak jsem se domluvily, tak jsme udělaly. V sobotu 21. září se před námi otevřela brána Trojského zámku a my zíraly s otevřenou pusou na zahradu plnou legendárních miniautíček.

A propó, věděli jste, že Fiat 500 se zrodil jako alternativa k mému milovanému skútru Vespa? Po modelu 600, který se začal vyrábět v roce 1955, se na počátku července 1957 představil ještě menší Fiat 500. Autíčko, které ve srovnání se současnými vozy nejvíc ze všeho připomíná hračku, se v téměř nezměněné podobě vyrábělo téměř 20 let a stalo se jednou z legend na čtyřech kolech. Dost ale historie, to bychom tu byli dlouho a zpět k realitě.

Ady a Tyldu jsme našly u občerstvení. Jak jinak, že :-) a šly jsme se společně projít mezi těmi skvosty na čtyřech kolech. Lili byla jak z divokých vajec, takže žádná plynule pomalá procházka to rozhodně nebyla. Jednou skákala Lili šipku do fontány, podruhé zase Tylda potřebovala asistenci, takže na nás "mamabloggers" byl rozhodně božský pohled. Dokonce jsme zvládly i jednu společnou fotku. Ty ostatní se bohužel nedají publikovat :-)

Nakonec nás Adélka pustila do jejich Fiátka 600, s kterým projeli celou Itálii. Co vám budu povídat, nádhera. Ta naše cácora vypadala, že už z něj ani nevyleze.

Mooooc děkujeme za krásné setkání plné těchto luxusních kousků.