Zkuste přemýšlet jinak...

26.06.2020

Když se nám doma čím dál častěji stávalo, že jsme se topili v igelitkách a igelitových pytlíkách, řekla jsem si, že takhle teda ne.

Nejsem teda žádný "ekoguru" ani nemáme plně bezodpadovou domácnost. Ale nakupovat chodím s látkovými taškami, košíky nebo síťovkou. Snažím se, pokud to jde, nakupovat eko produkty. Neplýtvat jídlem a nepoužívat na všechno jednorázové ubrousky 😉

Ve spoustě věcech jsem se inspirovala na stránkách www.ecoblog.cz . Najdete tu spoustu kvalitních recenzí na eko produkty a můžete si je i rovnou koupit.

Ecoblog založil Radek jako své hobby, jako inspiraci nám ostatním, kterým není naše planeta lhostejná. Kupuje pro sebe a pak testuje ekologické nebo zero-waste produkty a poté o nich píše recenze. Současně ve svých článcích popisuje i své zkušenosti nebo myšlenky.

Jak sám říká, a já se s tím naprosto ztotožňuji, Ecoblog není pro extremisty. Pěkně všechno po malých krůčcích. Až příště přijdete k vám do sámošky, začněte třeba tím, že si nevezmete žádnou igelitku a u pečiva dáte přednost papírovým pytlíkům.

Skvělé je, že svým chováním ovlivňujete i své děti. Lili si už rovnou na nákup bere košíček a já svou síťovku. Do drogerie už chodíme s vlastní nádobkou pro šampon a mýdlo. Stáčení do vlastního je totiž navíc zábava a ještě ušetříte. Jídlo se snažíme spotřebovat beze zbytků. No tohle nám tedy ještě úplně nejde:-(

Ať už máte nějaký eco obchod v blízkosti nebo ne, doporučuji se podívat k Radkovi eshop Ecoblogu. Protože třeba sekce Kokosové produkty je prostě fantastická.  Třeba dárkový balíček i s kladívkem na kokosy jsem u nás nikdy nesehnala a tady je těch kokosových dobrot hned celá kupa. 

Pokud chcete průvodce Ekologická domácnost v 10 prvních krůčcích ke stažení ZDARMA, pak stačí kliknout SEM!