Vstupte do holčičího světa...

07.01.2020

Spolu s princeznami, roztomilými poníky, panenkami Barbie nebo s mini zvířátky si vaše holčičky užijí spoustu zábavy, prohloubí své znalosti, společně si přečtete jejich příběhy a určitě se skvěle pobavíte u různých hádanek, labyrintů či omalovánek.

Co si budeme povídat, slunce je v zimě málo, počasí mrazivé a spoustu času, co v létě trávíme běháním po venku, trávíme teď s Lili častěji zavřené v bytě. I když mám spoustu kreativních nápadů, pořád to nestačí. Jak říkám, i máma někdy potřebuje pomoc.

Proto jsem se zaměřila na nabídku časopisů pro malé holčičky. A to především takové, které ještě neznáme. Při výběru jsem chtěla, aby Lili byly časopisy známé od prvního pohledu. Přeci jen to není ještě žádná velká čtenářka. Takže důležité byly i barvy a větší obrázky.

Ani nevíte kolik radosti v ní po vybalení tyhle časopisy vyvolaly. Zvířátka a princezny, to je jí blízké. A dárečky. Co si budeme povídat, těžko se dá odolat hračce na titulce. Přijdete do trafiky a jsou to taková papírová "Kinder vajíčka".

První jsme spolu prolistovaly měsíčník My little pony. Na 24 stranách si přečtete napínavá dobrodružství oblíbených poníků z Ponnyville. Co ale Lili baví daleko víc, je možnost kreslit, vybarvovat a vystřihovat. Přesně podle hesla: učení je hra! V každém čísle je navíc krásný dárek. My v něm objevily sadu gumiček do vlasů. Nesměla jsem si jich pomalu ani dotknout a skončily, jak jinak, na všech našich panenkách a medvědech.

Nejvíc se Lili třásla až otevře komiksový časopis s oblíbenou panenkou Barbie. Obsahem každého vydání jsou foto-příběhy, hádanky, vybarvování a soutěže. Je to měsíčník založený, v duchu Barbie, na přátelství a pomoci druhým, což je krásné poselství. Uvnitř jsme objevily i recept na nepečené kostky granoly a už se obě těšíme, jak si ho spolu vyzkoušíme. Jo, tyhle holčičí věci nás prostě baví. A ty dárečky v každém čísle, to je prostě sen.

Ty jsi taková malá princezna, slýcháme s Lili celkem často. Nikdo nevidí, že doma řádí jako černá ruka. Ale, když jsem viděla jak se rozplývala nad Sněhurkou, Pocahontas, Popelkou nebo Růženkou, tak bych jí odpustila všechno na světě. U tohohle dívčího měsíčníku, plného princezen ze slavných příběhů Walta Disneyho, se Lili zasekla určitě nejdéle. Je v něm opravdu hodně hádanek, omalovánek, spojovaček a také třeba rady na výrobu pravých princeznovských doplňků. A ta princeznovská stuha na Lilinčino baletění, která byla přiložená jako dárek, je prostě top.

Poslední dvouměsíčník, který jsme vybalily, je o mini zvířátkách Littlest Pet Shop. Najdete tu hádanky, omalovánky a veselý komiks. Dozvíte se také něco ze světa opravdových zvířátek a nechybí ani krásný plakát. V každém čísle je navíc dárek - postavička zvířátka z Littlest Pet Shop nebo magnet se zvířátkem.

Je prokázáno, že pravidelné zábavné a naučné čtení je pro děti velkým přínosem. A my s Lili máme rádi změnu, proto se nezaměřujeme jen na jeden titul, ale vyhovuje nám koupit si pokaždé něco jiného. Domácí vzdělávání je v tomto věku to nejlepší, co můžete svým dětem dát.

Pokud se však zamilujete do některého časopisu z nabídky vydavatelství Egmont, není nic jednoduššího než si ho předplatit. A pozor, časopisů je opravdu nepřeberné množství a samozřejmě nejen pro holčičky. Tak určitě mrkněte, protože tohle za to opravdu stojí.

Poslední tip: Zde jsou ikonkou dárku označeny časopisy, jejichž předplacením získáte od vydavatele navíc i hodnotný dárek. Předplatné časopisu můžete také věnovat jako netradiční dar. Tak směle do toho!