Jedna kuličkodráha, mnoho variant...

16.11.2019

Řekla bych, že je mezi námi asi minimum maminek, které svým dětem v brzkých měsících nepořídily kuličkodráhu. Na trhu je jich nepřeberné množství. Ovšem taková, kterou si sami sestavíte dle svých představ, je jen jedna.

Když jsem stavebnici Hubelino poprvé postavila na stůl, Lili výskala radostí. Myslím, že ještě ani nevěděla, co ji vlastně po otevření čeká. Tedy mě :-) Vyskládala přede mě jednotlivě uzavřené pytlíky a se svým klasickým "mami, mami, mami", mě poháněla k práci. Když jsem byla po deseti minutách v půlce, objevila Lili kuličky. Tím pádem jsem se musela velmi zrychlit, neboť je Lili na nedostavěné dráze už chtěla samozřejmě pouštět. A tu netrpělivost má prostě po mně :-)

Naše stavebnice je Hubelino Basic a obsahuje 123 kostiček, 2 základní desky a 4 kuličky. Což vám bohatě u dvouleťáka vystačí na skládání dráhy podle přiloženého návodu a zároveň i na postavení takové, kterou si sami vyfantazíruje. Ze začátku budete dráhu stavět i opravovat vy. Ale s přibývajícím věkem to děti začnou zvládat sami a užijí si u ní spoustu zábavy.

A pokud by vám snad kostičky nestačili, pak si můžete přikoupit další a další a další. Tyhle stavebnice poskytují dětem prostě spoustu zábavy a kreativity, podporují jejich logické a prostorové myšlení i smysl pro detail.

Stavebnice jsou vyráběny v Německu z kvalitního a ekologicky šetrného materiálu. Co nás s Lili nadchlo je možnost kombinovat s Lego Duplo. Nejčastěji u nás nyní vznikají stavby alá zoologická. Tedy není výjimkou, že z vrchu na počínání kuličky dohlíží žirafa a dole na dojezdu číhá slon.

Jo a pokud byste snad, jako my s Lili, nad kuličkodráhou svačili, stačí těch pár pocintaných kostek hodit do myčky na 40°C a budou zase jako nové.

Prostě perfektní tip na vánoční dárek. Co říkáte?

Více o stavebnicích najdete na www.hubelino.cz . Koupíte na www.ok-hracky.cz.

Tak hodně zábavy s Hubelino!