Jak vybrat svíčku? Vsaďte na kvalitu!

18.10.2021

Oheň provází lidstvo od nepaměti. Jakmile naši předci přišli na to, jak jej vytvořit, nemohli se ho nabažit. A stejně to mám vlastně i já😊

Podzim je v plném proudu a v pochmurných dnech, v mém případě hlavně večerech, cítím často potřebu se zachumlat do teplé deky, uvařit si čaj a zapálit si svíčku, která navodí pocit pohody a spokojenosti.

Můj manžel je skeptik, po každé, když domů přitáhnu novou svíčku mi řekne něco ve smyslu, že asi chci šetřit za elektriku, ale to opravdu ani náhodou😊 i když, přátelé, po nynějším zdražení elektriky budu minimálně připravená na blackout.

Zajímali jste se někdy, kde se vzala, tu se vzala, první svíčka? Kdesi v pravěku si někdo na kousek dřívka dal ztuhlý tuku a zapálil. Číňané uměli jako první utvořit svíčku z velrybího tuku a včelího vosku, američtí indiáni zase z rybího oleje.

V průběhu doby se stále hledal ten nejlepší materiál pro jejich výrobu. Dlouho se používal vcelku levný hovězí lůj a ovčí tuk. Nakonec se jako nejvhodnější materiál pro výrobu svíček ukázal být jednoznačně včelí vosk. Jenže, kdo chce opravdovou kvalitu, nestačí si s málem a proto hledá, zkouší, črtá a škrtá...až najde, stejně jako Karolína.

COCOBUTTER, tenhle název se vám vryje do paměti. Pod ním Karolína vytvořila svou vlastní kolekci svíček. A ne tak ledajakých, ale z řepkovo-kokosového vosku. Bez parafínů, sóji, palmového a ani včelího vosku. Dokonce knot je z neběené bavlny a když se o něj budete hezky starat bude svíčka krásně hořet, ponese dobře vůni a nebude kouřit.

Můj tip: Unisex bylinná vůně REAL SPA. Její vůně dokáže obklopit a pohltit, dokáže navodit přesně takové myšlenky a pocity, které si v tu chvíli přeji, a které mě dovedou k mému cíli...dokonale se uvolnit. Vítejte v mém soukromém malém vesmíru, který voní po levanduli, bylinách, bobulovém ovoci, ambře a krémovém pižmu.

Na nabídku určo mrkni na www.cocobutter.cz a nezapomeň, že při objednávce nad 1000 Kč máš dopravu ZDARMA! A teď tuplem sem, protože jaký, že je nejuniverzálnější vánoční dárek? Přece, SVÍČKA!

Káji tip: OBAL NEČISTI HORKOU VODOU, MOHL BYS POŠKODIT JEHO ZBARVENÍ. VOSK JE TAK MĚKKÝ, ŽE HO LZE BEZ PROBLÉMU VYDLABAT LŽIČKOU. TENTO VOSK TI PAK MŮŽE POSLOUŽIT JAKO VOSK DO AROMA LAMPY. OBAL POTOM NAHŘEJ FÉNEM A VYČISTI PAPÍROVOU UTĚRKOU. SKLENICE TI DÁLE POSLOUŽÍ JAKO STOJAN NA TUŽKY, KOSMETICKÉ DOPLŇKY ATD.