Fotopexeso - letní zábava i vzpomínka z prázdnin!

01.08.2022

Letní zábava i vzpomínka z prázdnin. Takové dva v jednom. Vlastně tři v jednom. Je to i úžasný dárek pro vaše blízké. A o čem, že bude náš blog tentokrát? O pexesu! Ovšem ne tak ledajakém.

Asi mezi vámi nemám nikoho, kdo by neznal tuhle oblíbenou hru. Co možná, ale nevíte, že pexeso (i přesto, že ho dnes najdete v obchodech napříč zeměkoulí) vymyslel přímo v Československu, výtvarník Zdeněk Princ. Při pojmenování téhle obrázkové mozaiky se nechal inspirovat názvem tehdejší televizní soutěže "Pekelně se soustřeď", vytvořil z něj zkratku a písmeno K vyměnil za X a na světě bylo pexeso.

Konec historie. Dnes se prostě Pexeso hraje úplně všude. A léto je čas, kdy se mastí na dece u vody, nebo za deště v chalupě či chatě, v letadle nebo na pláži. Malí i velcí. Vejde se všude. Je to prostě hra století:-)

Pexes máme doma od papírových s obrázky z večerníčků, přes kartonové se zvířátky až po čokoládové, nepřeberné množství. Takže možná se ptáte, proč vám tu píši zrovna o téhle hře. Protože, tohle pexeso je speciální, jen a jen naše, ukrývá v sobě emoce, zážitky, lásku, štěstí...a to jednoduše tak, že je vytvořené z našich nasbíraných rodinných fotografií.

Miluji všechny takové vychytané věci, které si můžeme sami přizpůsobit k obrazu svému. Mrkněte sami https://wanapix.cz/pexeso-z-vlastnich-fotek a vyberte si, zda se vám bude víc líbit kulaté nebo hranaté, jestli vám přijde praktičtější krabička nebo pytlík a hlavně, vyberte ty nejkrásnější okamžiky, které chcete zvěčnit v obrázkové mozaice našeho dětství, šup šup objednejte a s chutí si zahrajte. Možná vám občas i slza ukápne, ať už dojetím nebo smíchy.

A aby vám bylo spíš do smíchu, posíláme vám letní slevu WANAVERONIKA na 10% na www.wanapix.cz, platnou do 31. srpna 2022. Využít ji můžete i na zlevněné zboží, maximálně však můžete dosáhnout 50%. Sleva se nevztahuje na tyto produkty: porcelánové přívěsky, mikiny, dětská pyžama, prémiové sprchové závěsy, zarámované fotografie, roušky a pouzdra na roušky. I tak doufám, že jsme vám udělaly radost!