Fit do plavek!

01.05.2021

Že se to lépe řekne než dělá? Netvrdím, že je to úplně bez vlastního přičinění. Stejně jako plno jiných věcí, ani ploché břicho na vás nečeká za dveřmi. Ale po přečtení mého článku možná zjistíte, že to není zase ani tak těžké. Takže heslo zní: do plavek za dva měsíce!

Kdo mě sleduje na insta, tak ví, že posledních 14 dní jsem se dala na ketodietu. Průvodcem jsou mi produkty Chiashake. Aby to hned od začátku nevypadalo, jako pouhá reklama, chci říct, že produkty této české značky znám již delší dobu. A s výsledky jsem opravdu spokojená.

Co je to vlastně ketodieta?

Ketogenní dieta je založena na vědecky ověřeném faktu: Ve chvíli, kdy tělo nemá dostatek krevního cukru, sahá pro potřebnou energii do vlastních tukových zásob. V játrech začne produkovat z mastných kyselin takzvané ketony, které slouží jako zdroj energie, a proto se tento přirozený stav nazývá ketóza. Tolik odbornosti a teď vlastní zkušenosti 😊

Začínáme!

Na stránkách Chiashake si vyberte jeden z dietních balíčků. Jsou dobře namíchané a za výhodnější cenu. Pokud však preferujete jiné příchutě či jídla z nabídky, klidně si balíček sestavte dle sebe, tak aby vám chuťově vyhovoval. Já začínala s čokoládovou kaší a vanilkovým velkým balením vanilkového shaku a postupně přidávala další příchutě a druhy jídel.

Nejtěžší jsou asi první 3 dny. Zhruba po této době dochází ke zmiňované ketóze, kdy díky Chiashake jídlům stáhnete sacharidy ve svém těle na minimum a začnete spalovat vlastní tukové zásoby.

Asi nikoho nepřekvapí, že jsem pár prvních dnů pociťovala lehkou únavu, takže jsem ani moc necvičila. Snažila jsem se hodně pít a použila jsem k vytouženému efektu i odvodňovací čaj. V momentě, kdy si moje tělo zvyklo, že mu prostě žádnou čokošku na nakopnutí nedám 😊 začala jsem každý den 30 minut posilovat problematické partie. Je to taková má udržovačka, abych stíhala tu mojí malou neřízenou střelu. Jakmile si na tento režim zvyknete zlepší se vám nálada, budete si připadat plní energie a projasní se vám pleť.

Magických 14 dní

Je super, když vydržíte prvních 14 dní opravdu jen na jídlech Chiashake. Obsahují v sobě totiž vše, co k životu potřebujete, jsou správně vyvážená a chuťově výborná (a na chuť já jsem pes). Navíc chia semínka vás nutí pořád kousat 😊 takže, jako byste chroupali svou oblíbenou topinku😊

Po 14 dnech mám 2,5 kila dole. Což je ideální stav neboť, jak se ví, člověk by neměl překračovat cca 4 kilča za měsíc, aby se mu pak s plnou palbou nevrátil jojo efekt.

Po 2 týdnech už začněte "normálně" jíst. Ale pozor, normálně = zdravě, jinak vyhodíte celou ketodietu do koše. Mrkněte se na kompletní seznam potravin, co jíst při ketodietě: https://chiashake.cz/blog/co-jist-pri-keto-diete-kompletni-seznam-potravin/ a nahrazujte si třeba jen 1-2 jídla denně jejich shaky. Uvidíte, že si na to zvyknete tak, že už vám to bude připadat jako samozřejmost a nebudete chtít přestat. Mimochodem ideální i pro lidi, kteří mají málo času na vaření kvalitního jídla nebo pro sportovce.

Ještě dodávám, že pokud máte jakékoliv zdravotní omezení, jakoukoliv dietu a to i ketodietu, vždy vykomunikujte s lékařem!