Jak mi Instagram může být ukradený

25.08.2019

První článek na našem zbrusu novém blogu bude samozřejmě o tom, jak mě ukradená identita na Instagramu, vybudila k výkonu hodného génia, a to založit si tento blog. 

Vypadá to, že v mých 41 letech se na mateřské tak trochu nudím...ale opak je pravdou. Kdo nás zná, ví, že Lili je neřízená střela, smršť plná smíchu a já akční máma, většinou za ní vlající.

Bavily jsme se na Instagramu skoro 3 roky, měly jsme 8700 báječných sledujících, desítky milých klientů a 600 krásných fotek. A ve vteřině bylo všechno pryč. Přesně 20. srpna ze mě Instagram udělal Instagrammera.

Také jste si doteď mysleli, že slovo Instagrammer znamená osobu používající Instagram? Ano, je to tak. Zároveň má, ale i další význam. Nazývá se tak osoba, která má instagramový účet a byla Instagramem deaktivována. 

Něco končí...

Ve zprávách jsem ráno měla zprávu od pár sledujících, že si na mě někdo založil fejkový profil a ukradl mi pár fotek. Okamžitě jsem si změnila heslo, dotyčný účet jsem nahlásila ale za pár minut jsem stejně byla Instagramem deaktivována. Když na mě při pokusu o přihlášení vypadla tato hláška: "Váš účet byl zablokován, protože jste se vydávali za někoho jiného. Nebudete se k němu moct přihlásit a nikdo jiný ho neuvidí", nevěděla jsem, jestli se mám smát a nebo brečet.

Postupovala jsem dle instrukcí, které mi Instagram nabídl. Vše jsem poctivě vyplnila a nahrála svůj osobní doklad. Našla jsem snad všechny způsoby hlášení na IG i Facebooku. Pročetla jsem stovky zahraničních webových stránek.

Teď asi čekáte happy end. Tak to vás zklamu. Po pár dnes se musíte smířit s fakty.

Facebook na vaše hlášení zhruba po 24 hodinách zareaguje, nicméně nic nevyřeší a odkáže vás zpět na Instagram. Marně si budete namáhat hlavu, jak to, že vám nemůže pomoci, když Instagram pod něj spadá. V momentě, kdy začnete klást otázky na tělo, už se vám nikdo neozve.

Na Instagram můžete nahlašovat cokoliv kamkoliv, ale je to jen a jen aplikace. Přesně taková, pro kterou jsem před více než šesti lety pracovala. Začarovaný kruh. Když si vezmu, že tuto aplikaci stáhla více než miliarda lidí ( a k tomu existuje více než deset funkčních verzí ), nechci ani vědět, kolik lidí denně nahlásí stejný či podobný problém, nefunkční funkce, zneužití či ukradené identity. A někde na konci všech těchto hlášení sedí nějaký brejloun a třídí podstatné a nepodstatné pro další fungování tohohle miliardového podniku. Fakt ho nějaký účet @mama_li_ve nezajímá. A s tím se prostě musím smířit.

A něco nového začíná

Poté, co rozbijete x věcí kolem sebe, vztekáte se a naivně čekáte na návrat ukradeného "dítěte", vám prostě nezbude nic jiného než:

VZDÁT TO a už se na Instagram nikdy nevrátit.

ZAČÍT BOJOVAT a vrátit se v plném lesku zpět na tuhle proklínanou, ale zároveň i milovanou sociální síť.

Jsme zpět

Každý to má prostě jinak. A já jsem taková jaká jsem. Takže moji milí, jsme zpět.

A tímto bych chtěla od srdce moc a moc poděkovat těmto báječným holkám a skvělým blogerkám, které mě přesvědčily, že stojí za to, se vrátit.

@lucijavesela

@aaandaaa33

@secretbeauty_blog

@jolanka5

@stefany_mummy

Mé díky patří i všem ostatním, co jste mi psali a podporovali. Bylo vás opravdu hodně. A cením si toho, že jste si dali tu práci a našli si nás i na soukromém Facebooku. Klobouk dolů před vámi, že vám s Lili nejsme lhostejné.

TĚŠÍME SE NA VÁS NA INSTAGRAMU @mama.li.ve

Najdete nás i zde na blogu www.mamalive.cz a zároveň i na FACEBOOKU

Přečtěte si jako první, co je u nás nového