Čarokouzla z přírody

15.11.2019

Musím říct, že kosmetických zázraků je opravdu málo. Většinou nestojí tisíce, ale skrývají se spíš za čarokouzly přírody. A jedním z nich je Zinková mast s propolisem.

Nebýt Lucky z Včelařství Horákovi, bych na tuhle mastičku ani nepřišla. Lucka vystudovala magisterské studium speciální pedagogiky, ale nakonec se z ní stala mastičkářka. Obdivuji tyto lidi, kteří si plní sny, dokáží změnit svůj narýsovaný život a dělat to co je opravdu baví a kam je táhne srdce. Její manžel je včelař, který ji se vším velmi rád pomáhá a to i o péči s Vašíkem a Helenkou. Právě oni jsou hnacím motorem v jejich práci.

Co je to propolis

Propolis je látka, na kterou po tisíciletí nedali dopustit staří Řekové, Římané a Egypťané. Cenili si především širokých léčebných účinků tohoto včelího produktu. Propolis má výrazně antimikrobiální, antimykotické a antivirové účinky. Pomáhá hojit rány a abscesy. U dětí snižuje i výskyt respiračních nemocí, zánětů středního ucha a projevů běžného nachlazení.

Lucie na svém blogu doporučuje před jeho použitím ověřit, zda člověk není alergický na nějakou látku v něm obsaženou. Nedoporučuje se totiž delší dobu. Pokud po 3 týdnech nenastane zlepšení, je lepší jej dále neužívat.

A teď k té zinkovce

Masti a balzámy jsou hlavní produkty Včelařství Horákovi. Zinková mast byla dokonce jejich prvním produktem vůbec, když samozřejmě nepočítáme svatební medíky, které vyrábí Standa.

Masti vyrábí z prvotřídních přírodních olejů, másel a jiných přírodních ingrediencí. Vodu pro zvětšení objemu mastí nepoužívají vůbec.

U Lili se občas ukáže na těle malinké místo s lehoučkým atopickým ekzémem. Po promazání Zinkovou mastí s propolisem bylo ihned pryč. Mast kombinuje účinky klasické zinkové masti a propolisové tinktury. Je zcela přírodní a certifikovaná již pro děti od narození. Pokud jí nepoužijete příliš, neudělá se vám ani mastný film, což je pro mě nesporná výhoda.

Se zinkovou mastí mám z minulosti už dobré zkušenosti, ale v kombinaci s propolisem jsem během jediné noci měla pleť o stoprocent lepší. Od porodu trpím na dermatitickou pokožku a málo co mi zabere, abych obličej neměla na některých místech začervenalý a podrážděný.

Další, co jsem na www.medarek.cz objevila a sama vyzkoušela je Marcipánový olej. Můžete ho využít třeba do koupele miminka, ale já se přiznám, že ho používám především pro péči o okolí očí. Za mě teda topka, ale vyzkoušejte sami.

Na Medarku najdete kromě úžasných mastí a olejíčků i dřevěné hračky, malované obrázky, dárkové medíky, přírodní mýdla nebo i třeba Fénixové slzy z konopí.

Takže jestli chcete poctivé české včelí produkty (a nejen ty) dělané s láskou k přírodě, pak určitě mrkněte na www.medarek.cz a pokud si nebudete vědět rady s výběrem, neváhejte se Lucky a Standy zeptat. Určitě vám rádi pomohou.