Babinec s Pintyplus Home a Bonami

10.02.2022

Škoda, že jsem s sebou nevzala na naše "babincové" tvoření Lili, ale bylo to večer a já bez ní poprvé po čtyřech letech, takže uznáte, že tentokrát jsme se na chvilku rozdělily a bylo to skvělé.

Pinty setkání bylo naplánováno na šestou ve sdílené dílně Bulmex ve Vršovicích a já se nemohla dočkat. A proč vlastně Pinty? Protože tento večer šlo právě o tuto katalánskou značku dekoračních sprejů, s kterými se dají dělat kouzla. A abychom mohli tvořit, potřebujeme také materiál. A ten nám zajistilo mé nejoblíbenější BONAMI. Výběr byl jasný - odkládací stoleček.

Asi každý z nás už někdy se spreji pracoval. Dobře si pamatuji, když jsem nedávno sprejovala na terase gymnastický kruh na zlatou, abych mohla vytvořit narozeninovou dekoraci. Jak já nadávala, vrstvila jsem hlava nehlava a ten smrad, který se dlouho držel i na tom kruhu:-(

Takže díky Tomášovi (majitel firmy Spektros, která je výhradním dovozcem těchto sprejů) jsme hned na začátku pochytily několik fajnových rad a fíglů, které se možná někomu zdají logické a samozřejmé, ale pro nás byly často novinkou.

Zlatá pravidla sprejování s vodouředitelnými barvami Pintyplus Home

- Povrch předmětu, který jdete stříkat, byste měli nejdříve lehce obrousit, otřít a především zbavit mastnoty.

- Plechovka se musí před aplikací protřepat. Doporučená doba je cca 1 minuta.

- Lahvičku držte zhruba 20 cm nad povrchem stříkaného předmětu a začněte i skončete až na vnějších okrajích plochy.

- Jeden celý nátěr se rovná nastříkání povrchu do kříže.

Co mě na těchto barvách nadchlo?

- Vysoká kvalita nátěru.

- Matný finální povrch nevyžaduje již žádnou další úpravu. Uffff:-)

- Můžete použít na všechny druhy povrchů.

- Během prvních 15 minut se barva dá smýt mýdlovou vodou. Takže no stress, ze se vám něco nepovede.

- Nesmrdí. Samozřejmě trochu práší a v momentě nanášení trochu zasmrdí, ale stačí si vyvětrat a po práci okolí setřít a jste ready:-)

Dvě vychytávky pro vás:

1) Stříkací pistole, která se lehce nasadí na sprej. Oceníte ji v případě, že stříkáte delší dobu větší povrchy a palec s vámi už nechce spolupracovat.

2) Přenosové lepidlo, které vám poslouží k uchycení šablony, aby vám nikam neklouzala. Po sprejování ji jednoduše sundáte.

Tak a teď už k samotné práci. Hned na začátek řeknu, že to bylo vlastně easy a nebylo se vůbec čeho bát. Vždyť nic, co sami vytvoříme, nemusí být dokonalé, protože každý kus je nakonec originál a náš.

Povrch stolku Bonami jsem si připravila dle rad Tomáše a vybrala si, jako základ PintyPlus z řady Chalk Paint, v krémovém odstínu. (Pozor, v tomto případě musíte na závěr přelakovat matným lakem.) Poté jsem si přiložila šablonu lučního kvítí a nepravidelně jsem ji přestříkala bílou. A úžasný jarní stoleček je na světě. Hned jsem věděla, že místo na něm najde můj nový jasmínek v "paper bagu".

Jakmile se už jednou ve svém tvoření rozjedete, nechce se vám přestat. Takže jsem sáhla ještě po šabloně mandaly, přizpůsobila jsem ji okrajům dřevěné odkládací misky z Davona a betonovému svícínku a boho doplňky na focení jsou hotové raz dva.

Myslím si, že každá z naší šestice, si domů odnesla něco unikátního a hlavně od srdce.

Chcete-li i vy zažít svou vlastní tvořivou chvilku, poohlédněte se po barvách PintyPlus, objednejte něco pěkného z Bonami (svícen, mýdlenku, vázu nebo třeba květináč) a pusťte se do toho.